23/04/2025

Keskmine palk – kust infot leida?

keskmine palk

Keskmine palk – üks olulisemaid küsimusi nii tööotsijatele kui ka valdkonnas tegutsevatele spetsialistidele. Kuidas aga leida usaldusväärset ja ajakohast infot keskmiste palkade kohta Eestis? See artikkel juhatab sind läbi peamiste allikate ja annab praktilisi näpunäiteid, kuidas saada ülevaade just sind huvitava tootmistöö valdkonna palgatasemest.

Kuidas leida infot keskmise palga kohta:

  1. Statistikaameti palgarakendus: Statistikaametil on olemas palgarakendus (https://palgad.stat.ee/), kus saad otsida infot keskmise palga kohta erinevate ametirühmade ja maakondade lõikes. Kuigi see ei pruugi anda otsest vastust “tootmistöö” kohta ühe kindla ametina, saad vaadata sarnaseid ametirühmi (näiteks “Lihttöölised tööstuses” vms) ja teha järeldusi. Andmed on kvartaalsed.
  2. Palgainfo Agentuur: Palgainfo Agentuur kogub ja analüüsib detailsemat palgastatistikat erinevate ametite lõikes. Nende kodulehel (https://www.palgainfo.ee/) võib leiduda spetsiifilisemat infot tootmistöö palkade kohta, võimalik, et ka tasuliste raportite kujul. Nende andmed põhinevad Töötamise Registri ja tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonide andmetel.
  3. Palgad.ee: Veebileht Palgad.ee (https://www.palgad.ee/) võimaldab anonüümselt võrrelda palku sarnastel ametikohtadel töötavate inimestega. Sa võid otsida “tootmistööline” või sarnaseid ametinimetusi, et saada aimu palgavahemikest.
  4. Tööportaalid: Tööportaalides (nt CVKeskus.ee, Töötukassa portaal) avaldatud tööpakkumised võivad samuti anda aimu pakutavatest palkadest tootmistöö valdkonnas.

Oluline meeles pidada:

  • Palgad võivad tootmistöö erinevates alavaldkondades (nt metallitööstus, puidutööstus, elektroonikatööstus) oluliselt erineda.
  • Palga suurust mõjutavad ka töötaja kvalifikatsioon, kogemus, ettevõtte suurus ja asukoht.

Seega, kõige täpsema info saamiseks tootmistöö keskmise ja mediaanpalga kohta Eestis soovitame sul kasutada eelpool mainitud allikaid ja otsida sealt spetsiifilisemaid andmeid just sind huvitava tootmistöö valdkonna kohta. Viimased avaldatud detailsemad palgaandmed on tavaliselt eelmise aasta lõpu või käesoleva aasta alguse kohta.

Üldine palgastatistika Eestis:

Rohkem artikleid